•  
Urmareste-ne pe FaceBook
Abonare newsletter
Extranet
Liga 1 Orange
ASA Tirgu Mures Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj Concordia CSMS Iasi CS U Craiova Dinamo Bucuresti F.C. Botosani F.C. Viitorul FC Voluntari Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti Poli Timișoara Steaua Bucuresti
Liga 1 Orange - Play-off: Calendar / Rezultate
Meci
Ora
Stadion
Televizare
vineri 06.05.2016
Gnohere - 7', 49'
Rotariu - 55'
 
10' - Marin
34' - Tanase
84' - Măţan
20:30 Stadion Dinamo,
Bucuresti
luni 09.05.2016
Antal - 21'
Hora - 90+3'
 
 
20:30 Stadion Municipal Drobeta Turnu Severin,
Drobeta Turnu Severin
marţi 10.05.2016
Gorobsov - 90'
 
17' - Bawab
49' - Chipciu
51' - Popadiuc
67' - Onţel
20:30 Stadion Trans-Sil,
Tirgu Mures
Liga 1 Orange - Play-out: Calendar / Rezultate
Meci
Ora
Stadion
Televizare
duminică 29.05.2016
Ivanovici - 15'
Cabrera - 32'
Hadnagy - 61'
Popovici - 87'
 
 
17:00 Stadion Municipal (Botosani),
Botosani
17:00 Stadion Concordia,
Chiajna
Mailat - 20'
Tchuimeni-Nimely - 39'
 
45+2' - Golubovic
82' - Cristea
89' - Piccioni
17:00 Stadion Dan Păltinișanu,
Timisoara
17:00 Stadion Extensiv,
Craiova
Liga 1 Orange: Calendar / Rezultate
Meci
Ora
Stadion
Televizare
vineri 26.02.2016
20:30 Stadion Dan Păltinișanu,
Timisoara
sâmbătă 27.02.2016
 
 
80' - Bud
14:00 Stadion Extensiv,
Craiova
20:30 Stadion Nicolae Dobrin,
Pitesti
20:30 Stadion Trans-Sil,
Tirgu Mures
duminică 28.02.2016
18:00 Stadion Concordia,
Chiajna
20:30 Stadion Marin Anastasovici,
Giurgiu
luni 29.02.2016
Tanase - 77'
 
84' - Mrzljak
75' - Ropotan
48' - Hora
20:30 Stadion Central Complex Academia de Fotbal Gheorghe Hagi,
Ovidiu
Play-off
# Echipa M G P
1 Astra GiurgiuAstra Giurgiu 10 20-9 48
2 Steaua BucurestiSteaua Bucuresti 10 18-8 43
3 Pandurii Tg. JiuPandurii Tg. Jiu 10 12-7 39
4 Dinamo BucurestiDinamo Bucuresti 10 12-15 36
5 F.C. ViitorulF.C. Viitorul 10 14-21 29
6 ASA Tirgu MuresASA Tirgu Mures 10 8-24 22
Play-out
# Echipa M G P
1 CSMS IasiCSMS Iasi 14 17-15 39
2 CS U CraiovaCS U Craiova 14 19-17 39
3 F.C. BotosaniF.C. Botosani 14 29-19 38
4 CFR 1907 ClujCFR 1907 Cluj 14 25-13 36
5 Concordia ChiajnaConcordia Chiajna 14 19-13 35
6 FC VoluntariFC Voluntari 14 19-20 29
7 Poli TimișoaraPoli Timișoara 14 14-36 20
8 Petrolul PloiestiPetrolul Ploiesti 14 9-18 18
Clasament
# Echipa M G P
1 Astra GiurgiuAstra Giurgiu 26 42-29 51
2 Dinamo BucurestiDinamo Bucuresti 26 36-24 48
3 Pandurii Tg. JiuPandurii Tg. Jiu 26 35-26 47
4 F.C. ViitorulF.C. Viitorul 26 49-30 46
5 Steaua BucurestiSteaua Bucuresti 26 35-25 44
6 ASA Tirgu MuresASA Tirgu Mures 26 27-21 38
7 CSMS IasiCSMS Iasi 26 22-25 37
8 CS U CraiovaCS U Craiova 26 26-27 31
9 CFR 1907 ClujCFR 1907 Cluj 26 31-25 27*
10 F.C. BotosaniF.C. Botosani 26 30-35 26
11 Poli TimișoaraPoli Timișoara 26 24-35 25
12 FC VoluntariFC Voluntari 26 28-42 24
13 Concordia ChiajnaConcordia Chiajna 26 22-46 17
14 Petrolul PloiestiPetrolul Ploiesti 26 17-34 8**
* Echipa penalizata cu 10 puncte
** Echipa penalizata cu 6 puncte
Ultimele stiri
LPF pe Facebook
Newsletter LPF