•  
Urmareste-ne pe FaceBook
Abonare newsletter
Extranet
Liga 1 Orange
ASA Tirgu Mures Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj Concordia CSMS Iasi CS U Craiova Dinamo Bucuresti F.C. Botosani F.C. Viitorul FC Voluntari Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti Poli Timișoara Steaua Bucuresti
Liga 1 Orange - Play-off: Calendar / Rezultate
Meci
Ora
Stadion
Televizare
duminică 01.05.2016
20:30 Stadion Arena Nationala,
Bucuresti
luni 02.05.2016
Hagi - 20', 25'
Boli - 37'
Casap - 48'
Tanase - 67', 90+3'
 
33' - Dedov
18:00 Stadion Central Complex Academia de Fotbal Gheorghe Hagi,
Ovidiu
Morais - 31'
Alibec - 48'
Ionita - 56', 64'
 
16' - Palic
42' - Lazăr
20:30 Stadion Marin Anastasovici,
Giurgiu
Liga 1 Orange - Play-out: Calendar / Rezultate
Meci
Ora
Stadion
Televizare
vineri 29.04.2016
Vaşvari - 14'
Cabrera - 32', 74'
Matulevicius - 59'
 
44' - Ştefănescu
78' - Pancu
20:00 Stadion Municipal (Botosani),
Botosani
sâmbătă 30.04.2016
17:00 Stadion Emil Alexandrescu,
Iasi
Nouvier - 44'
Juan Carlos - 51'
Bud - 66'
Beleck A'Beka - 74'
Santamaria - 90+2'
 
53' - Goga
19:30 Stadion Dr. Constantin Radulescu,
Cluj Napoca
duminică 01.05.2016
18:00 Stadion Extensiv,
Craiova
Liga 1 Orange: Calendar / Rezultate
Meci
Ora
Stadion
Televizare
vineri 26.02.2016
20:30 Stadion Dan Păltinișanu,
Timisoara
sâmbătă 27.02.2016
 
 
80' - Bud
14:00 Stadion Extensiv,
Craiova
20:30 Stadion Nicolae Dobrin,
Pitesti
20:30 Stadion Trans-Sil,
Tirgu Mures
duminică 28.02.2016
18:00 Stadion Concordia,
Chiajna
20:30 Stadion Marin Anastasovici,
Giurgiu
luni 29.02.2016
Tanase - 77'
 
84' - Mrzljak
75' - Ropotan
48' - Hora
20:30 Stadion Central Complex Academia de Fotbal Gheorghe Hagi,
Ovidiu
Play-off
# Echipa M G P
1 Astra GiurgiuAstra Giurgiu 9 20-7 48
2 Steaua BucurestiSteaua Bucuresti 9 14-7 40
3 Pandurii Tg. JiuPandurii Tg. Jiu 9 10-7 36
4 Dinamo BucurestiDinamo Bucuresti 9 9-12 35
5 F.C. ViitorulF.C. Viitorul 9 11-18 28
6 ASA Tirgu MuresASA Tirgu Mures 9 7-20 22
Play-out
# Echipa M G P
1 CS U CraiovaCS U Craiova 9 11-7 32
2 CSMS IasiCSMS Iasi 9 7-5 32
3 CFR 1907 ClujCFR 1907 Cluj 9 18-5 30
4 F.C. BotosaniF.C. Botosani 9 17-15 27
5 Concordia ChiajnaConcordia Chiajna 9 11-8 24
6 FC VoluntariFC Voluntari 9 9-15 22
7 Poli TimișoaraPoli Timișoara 9 7-19 19
8 Petrolul PloiestiPetrolul Ploiesti 9 5-11 12
Clasament
# Echipa M G P
1 Astra GiurgiuAstra Giurgiu 26 42-29 51
2 Dinamo BucurestiDinamo Bucuresti 26 36-24 48
3 Pandurii Tg. JiuPandurii Tg. Jiu 26 35-26 47
4 F.C. ViitorulF.C. Viitorul 26 49-30 46
5 Steaua BucurestiSteaua Bucuresti 26 35-25 44
6 ASA Tirgu MuresASA Tirgu Mures 26 27-21 38
7 CSMS IasiCSMS Iasi 26 22-25 37
8 CS U CraiovaCS U Craiova 26 26-27 31
9 CFR 1907 ClujCFR 1907 Cluj 26 31-25 27*
10 F.C. BotosaniF.C. Botosani 26 30-35 26
11 Poli TimișoaraPoli Timișoara 26 24-35 25
12 FC VoluntariFC Voluntari 26 28-42 24
13 Concordia ChiajnaConcordia Chiajna 26 22-46 17
14 Petrolul PloiestiPetrolul Ploiesti 26 17-34 8**
* Echipa penalizata cu 10 puncte
** Echipa penalizata cu 6 puncte
Ultimele stiri
LPF pe Facebook
Newsletter LPF