Noutăți

Transferuri efectuate până în 19 august 2019

Departamentul de Competiții al LPF a înregistrat 168 transferuri în Liga 1, pentru sezonul 2019-2020. Precizăm că ultima zi a perioadei de transferări pentru această ediție de campionat este 3 septembrie 2019.
Iată legitimările efectuate până luni, 19 august 2019:

Nr.crt.

Data

Nume jucator

Club cedent

Club cesionar

1.

13.06.2019

Oaida Razvan

FC Botosani

FC FCSB (d)

2.

14.06.2019

Qaka Kamer

CSM Poli Iasi

U Craiova 1948 CS (d)

3.

19.06.2019

Burca Andrei

FC Botosani

FC CFR 1907 Cluj (d)

4.

19.06.2019

Susic Mateo

Sheriff Tiraspol

FC CFR 1907 Cluj (d)

5.

19.06.2019

Iancu Gabriel

FC Dunarea 2005 Calarasi

FC Viitorul (d)

6.

25.06.2019

Roskopf Matias Exequel

CA Boca Juniors

FC Hermannstadt (d)

7.

27.06.2019

Marinescu Andrei

Sportul Snagov

U Craiova 1948 CS (d)

8.

27.06.2019

Ivanov Antoni Valeri

CS Gaz Metan Medias

U Craiova 1948 CS (d)

9.

28.06.2019

Keyta Hamidou

FC Dunarea Calarasi

FC Viitorul (d)

10.

28.06.2019

Filip Steliano

FC Dunarea Calarasi

FC Viitorul (d)

11.

13.06.2019

Belu Iordache

FC Astra

FC FCSB (d)

12.

18.06.2019

Rauta Alexandru

FC Voluntari

FC Dinamo 1948 (d)

13.

18.06.2019

Sin Andrei

CSM Poli Iasi

FC Dinamo 1948 (d)

14.

19.06.2019

Vatca Andrei

FC Voluntari

FC CFR 1907 Cluj (d)

15.

19.06.2019

Rondon Mario

CS Gaz Metan Medias

FC CFR 1907 Cluj (d)

16.

19.06.2019

Coimbra Aurelio

CS Gaz Metan Medias

FC CFR !907 Cluj (d)

17.

01.07.2019

Straton Catalin

FC Dunarea 2005 Calarasi

FC Dinamo 1948 (d)

18.

01.07.2019

Bejan Florin

FC Astra

FC Dinamo 1948 (d)

19.

04.07.2019

Pereira Michael

Yeni Malatyasport

FC CFR 1907 Cluj

20.

04.07.2019

Ammari Abdel Majid

FC Dunarea 2005 Calarasi

FC Viitorul

21.

04.07.2019

Sylla Yacouba

FC Stromgodset

FC CFR 1907 Cluj

22.

04.07.2019

Vatajelu Bogdan

Sparta Praga

U Craiova 1948

23.

05.07.2019

Nsiah Phillippe

Daco-Getica

FC Academia Clin.

24.

05.07.2019

Costin Cristian

UTA Arad

FC Voluntari

25.

05.07.2019

Rimniceanu Victor

CS Concordia Chiajna

FC Voluntari

26.

05.07.2019

Ionita Alexandru

FC CFR !907 Cluj

U Craiova 1948 CS

27.

08.07.2019

Mrljiak Filip

FC Astra

FC Dinamo 1948

28.

08.07.2019

Piscitelli Riccardo

Carpi FC

FC Dinamo 1948

29.

08.07.2019

Bru Kevin

Apollon Limasol

FC Dinamo 1948

30.

08.07.2019

Mihalcea Vlad

FC FCSB

FC Voluntari

31.

08.07.2019

Gorobsov Nicolas

CS Concordia Chiajna

FC Voluntari

32.

09.07.2019

Valceanu Gabriel

ACS Nataldi

Academica Clinceni

33.

Paturca Ioan Paul

34.

Barbu Bogdan

35.

Dobrescu Mihai

36.

Matei Gabriel

CS Concordia Chiajna

37.

09.07.2019

Leca Mihai

CS Concordia Chiajna

Chindia Tirgoviste

38.

Bic Ovidiu

Universitatea Craiova

39.

Burlacu Andrei

40.

Moldovan Dinu

ACS Poli Timisoara

41.

Dudea Alin

FC Dinamo 1948

42.

Neicutescu Mihai

43.

Cimpanu George

CF Alexandria

FC Botosani

44.

10.07.2019

Gomez Pinto Yazalde

CS Gaz Metan

FC Hermannstadt

45.

Caiado Dias David

46.

Busu Marian

47.

Luchin Srgian

FC Dunarea  2005 Calarasi

48.

Buzan Ionut Lucian

Universitatea Craiova

49.

Rodriguez Novo Emanuel

Varzim SC

50.

Pereira Figueiredo Cristiano

Vitoria FC

51.

Debeljuh Gabriel

AC Este SRL

52.

Sintean Andrei

Sepsi OSK

53.

Gaina Gabriel

ACS NATALDI

54.

Cristea Andrei

Universitatea Craiova

CSM Poli Iasi

55.

Balan Adrian

FC Voluntari

56.

Loshaj Florian

Roda JC

57.

Carlone Alessio

K Patro Maasmechelen

58.

Diallo Bradley

CS Gaz Metan Medias

59.

Rodrigues Mendes Armindo

Xanthi FC

FC Dinamo 1948

60.

Pop Ionut Alin

US Alessandria Calcio

FC Hermannstadt

61.

Cordea Andrei Ioan

Novara Calcio

62.

Oprut Raul Marian

Genoa Cricket FC

63

11.07.2019

Calancea Nicolai

FC Dunarea Calarasi

Academica Clinceni

64.

Draghici Stephane

U Craiova 1948

CS Gaz Metan

65.

Sanoh Moussa

CSM Poli Iasi

66.

Rosu Stelian

FC Astra

67.

Bus Sergiu

PFC Levski Sofia

68.

Popa Stefan Razvan

U Craiova 1948

69.

Droppa Lukas

FC Shakhter

70.

Tiganasu Alexandru

FC Petrolul Ploiesti

71.

Tincu Razvan

Doxa Katokopias

Sepsi OSK

72.

Barisic Hrvoje

HSK Mostar

73.

Dumiter Andrei

AFC Ripensia Timisoara

74.

Dimitrov Radoslav

Universitatea Craiova

75.

Moldovan Horatiu

Ripensia Timisoara

76.

Kilyen Szabolcs Istvan

FC Viitorul C-ta

77.

Dulca Marco

FC Viitorul C-ta

78.

Kitanov Georgi

CSKA Sofia

FC Astra

79.

Grecu Robert

FC Viitorul

FC Astra

80.

Matei Florentin

FC FCSB

81.

Tiram David Adi

Maccabi Netanya

82.

Crepulja Ljuban

FK Sarajevo

83.

11.07.2019

Graur Dinu

FC Milsami Orhei

FC Astra

84.

Hankic Hidajet

FC Wacker Innsbruck

FC Botosani

85.

Ashkovski Stefan

Slavia Sofia

86.

Ebenhofer Mario

FC Blau-Weiss Linz

87.

Ofosu Reagy Baah

Szombathelyi Haladas

88.

12.07.2019

Horsia Ovidiu

FC FCSB

CSM Poli Iasi

89.

Vana Ionut

FC Viitorul

FC FCSB

90.

Chatziterzoglou Okan

Xanthi FC

Academica Clinceni

91.

Dias Esteves Daniel Jorge

SC Praiense

92.

Vojtus Jakub

GKS Tychy

93.

Cebotaru Eugeniu

FC Sibir Novosibirsk

94.

Ciocan Sergiu

AS Comuna Recea

CS Gaz Metan

95.

Popa Albert

ACSM SR Brasov

96.

Neciu Robert

FC Viitorul C-ta

Chindia Tirgoviste

97.

Benga Alexandru

PFC Septemvri Sofia

98.

Yameogo Franck Alex

FC Zimbrul Chisinau

99.

Rodriguez de Moura

Sepsi OSK

FC Dinamo 1948

100.

Velisar Mihai

FC Petrolul 52

CS Gaz Metan

101.

Adebanjo Olorunwa Jacob

Vitoria FC

Sepsi OSK

102.

Simion Gabriel

FC FCSB

FC Astra

103.

Graovac Daniel

FK Vojvodina

104.

Petrovic Slavko

Istanbulspor

FC Dinamo 1948

105.

Pierce Michael Leonel

CSD Santamarina

FC Botosani

106.

Passaglia Juan Pablo

CA Barracas Central

CSM Poli Iasi

107.

Vodut Mihai

Beitar Jerusalem

Chindia Tirgoviste

108.

16.07.2019

Cestor Mike

FC Astra

FC CFR 1907 Cluj

109.

Rua Mouthino Therry

FC CFR 1907 Cluj

FC FCSB

110.

17.07.2019

Breeveld Nicandro

Al Markhiya

CSM Poli Iasi

111.

Sut Adrian

Academica Clinceni

FC FCSB

112.

Sut Adrian

FC FCSB

Academica Clinceni

113.

18.07.2019

Popescu Alexandru Ionut

U Craiova 1948

114.

19.07.2019

Stahl Albert

CS Atletico Arad

FC Astra

115.

Devesa Albis Angel

Ermis Aradippou FC

CSM Poli Iasi

116.

Konongo Hugo Jean Pascal

Cherno More Varna

Sepsi OSK

117.

Kocic Milan

FC Panionios GSS

FC Voluntari

118.

Diakhite Oumar

GD Estoril Praia

Sepsi OSK

119.

19.07.2019

Carneiro Dias David

CD Tondela

FC Astra

120.

22.07.2019

Ferreira Salomao Diogo

Al Hazem

FC FCSB

121.

Benzar Dumitru Daniel

AFC Dunarea Calarasi

FC FCSB

122.

23.07.2019

Diakota Michael

AS Beziers

CS Gaz Metan

123.

Ion Robert Andrei

FC FCSB

Academica Clinceni

124.

Benzar Dumitru Daniel

FC FCSB

FC Voluntari

125.

24.07.2019

Voda Alexandru

CS Pandurii Tg. Jiu

FC Hermannstadt

126.

25.07.2019

Papazoglu Athanasios

FC Dinamo 1948

FC Voluntari

127.

Santos Pires Romario

FC Astra

FC Hermannstadt

128.

Karanovic Goran

FC Aarau

Sepsi OSK

129.

25.07.2019

Gal Andrezly Peter

MFK Ruzemberok

Sepsi OSK

130.

26.07.2019

Lopes Cabral Rodny

Telestar NV

CSM Poli Iasi

131.

Butean Ionut

FC Astra

FC CFR 1907 Cluj

132.

Radut Mihai Cosmin

KKS Lech Poznan

FC Astra Giurgiu

133.

Joalisson Santos Oliveira

FK Ventspils

FC Hermannstadt

134.

29.07.2019

Dumitru Cardoso Manuel

AS Livorno Calcio

CS Gaz Metan

135.

26.07.2019

Diarrassouba Ousmane

Sepsi OSK

FC Hermannstadt

136.

31.07.2019

Pantiru Ionut

CSM Poli Iasi

FC FCSB

137.

Serban Sorin

CS Minaur Baia Mare

FC FCSB

138.

01.08.2019

Bouhenna Rachid

Dundee United FC

Sepsi OSK

139.

02.08.2019

Andronic Gheorghe

FC Milsami Orhei

FC Astra

140.

Lukasz Szymon Gikiewicz

Hajer Club

FC FCSB

141.

Soiledis Aristeidis

FC Botosani

FC FCSB

142.

Oulad Omar

FC Den Bosh

Academica Clinceni

143.

05.08.2019

Radu Andrei

FC CFR 1907 Cluj

CSM Poli Iasi

144.

Hatieganu Andrei Iuliu

“U” Cluj

CSM Poli Iasi

145.

Oumare Tounkara

Berrichonne

FC Astra

146.

Cretu Valentin

CS Gaz Metan Medias

FC FCSB

147.

Birnoi Cosmin

ACS Poli Timisoara

CSM Poli Iasi

148.

Ferreira Mosca Rivaldo

PFC Levski Sofia

FC Viitorul

149.

Copaci Paul Alexandru

CS Atletico Arad

FC Astra

150.

Osan Paul

CSS2 Baia Mare

FC Hermannstadt

151.

08.08.2019

Mendoza Bryan

CA Barracas Central

FC Botosani

152.

Salli Edgar Nicaise

FC Nuernberg

Sepsi OSK

153.

Safranko Pavol

Aalborg BK

Sepsi OSK

154.

B en Moussa Hilal

FC Emmen

Sepsi OSK

155.

Bus Laurentiu

FC Botosani

Academica Clinceni

156.

Deretti Alexandre

FK Senica

Academica Clinceni

157.

Brito E Silva Toni

Alitthad Alexandria

FC Astra

158.

Neicutescu Mihai

Chindia Tirgoviste

FC Dinamo 1948

159.

09.08.2019

Ajayi Goodnes

NK Inter Zapresic

FC Astra

160.

Erollo Malolo Serges

Dragon

FC Astra

161.

Tira Catalin

Episkopi FC

FC Voluntari

162.

Harrer Martin

FC Wacker Innsbruk

FC Voluntari

163.

Marc Ovidiu

CS Concordia Chiajna

FC FCSB

164.

12.08.2019

Balasa Mihai Alexandru

FC FCSB

U Craiova 1948 CS

165.

14.08.2019

Rodriguez Lopez Julio

NK Istra 1961

FC Voluntari

166.

16.08.2019

Deaconu Romario

HNK Gorica

Sepsi OSK

167.

17.08.2019

Popa Adrian

Reading FC

FC FCSB

168.

19.08.2019

Tamas Gabriel

Hapoel Haifa FC

Astra Giurgiu