Etapa 2
- Etapa 1
- Etapa 2
- Etapa 3
- Etapa 4
- Etapa 5
- Etapa 6
- Etapa 7
- Etapa 8
- Etapa 9
- Etapa 10
Play-off - Etapa 2
Vineri, 29 mar 2024 | ||
SEPSI OSK | 20:30 | |
FC CFR 1907 Cluj | ||
Sâmbătă, 30 mar 2024 | ||
Universitatea Craiova | 21:00 | |
FC RAPID 1923 | ||
Duminică, 31 mar 2024 | ||
FC FARUL Constanta | 21:00 | |
FCSB |
Clasament - Etapa 2
MJ | V | E | Î | GM | GP | Formă | G | P | ||||
1 | FCSB | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | ? V | 1 | 35 | ||
2 | UNIVERSITATEA CRAIOVA | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | ? V | 1 | 28 | ||
3 | FC RAPID 1923 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ? Î | -1 | 28 | ||
4 | FC CFR 1907 CLUJ | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ? Î | -1 | 27 | ||
5 | FC FARUL CONSTANTA | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | ? V | 1 | 25 | ||
6 | SEPSI OSK | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ? Î | -1 | 22 |
Locul 1 din play-off participă în Liga Campionilor, iar locul 2 și 3 din play-off în Europa Conference League.
Locul 3 din play-off va juca baraj cu caștigatoarea barajului dintre locurile 1 si 2 din play-out pentru un loc în Europa Conference League.
Etapa 1
- Etapa 1
- Etapa 2
- Etapa 3
- Etapa 4
- Etapa 5
- Etapa 6
- Etapa 7
- Etapa 8
- Etapa 9
Play-out - Etapa 1
Vineri, 15 mar 2024 | ||
FC Universitatea Cluj | 3 | |
FC Botosani | 0 | |
Sâmbătă, 16 mar 2024 | ||
SC OTELUL Galati | 1 | |
POLI Iasi | 0 | |
Duminică, 17 mar 2024 | ||
AFC Hermannstadt | 3 | |
DINAMO Bucuresti | 0 | |
Luni, 18 mar 2024 | ||
UTA Arad | 4 | |
FC Voluntari | 3 | |
FC PETROLUL | 1 | |
FCU 1948 | 0 |
Clasament - Etapa 1
M | V | E | Î | GM | GP | Formă | G | P | ||||
1 | FC UNIVERSITATEA CLUJUCJ | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | V | 3 | 24 | ||
2 | UTA ARADUTA | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 3 | V | 1 | 23 | ||
3 | AFC HERMANNSTADTFCH | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | V | 3 | 23 | ||
4 | FC PETROLULFCP | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | V | 1 | 21 | ||
5 | SC OTELUL GALATIOGL | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | V | 1 | 20 | ||
6 | POLI IASIIASI | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | Î | -1 | 17 | ||
7 | FCU 1948 CRAIOVAFCU | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | Î | -1 | 16 | ||
8 | DINAMO BUCURESTIDIN | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | Î | -3 | 15 | ||
9 | FC VOLUNTARIFCV | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 4 | Î | -1 | 14 | ||
10 | FC BOTOSANIFCB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | Î | -3 | 11 |
Locul 3 din play-off va juca baraj cu caștigatoarea barajului dintre locurile 1 si 2 din play-out pentru un loc în Europa Conference League.
Locurile 9 si 10 din play-out retrogradează direct. Locurile retrogradabile 7/8 din play-out joacă baraj cu locurile 3/4 din Liga 2.
Baraj UEFA ECL
Vineri, 27 mai 2022 | ||
Universitatea Craiova | 2 | |
FC Botoșani | 0 |
Etapa 30
- Etapa 1
- Etapa 2
- Etapa 3
- Etapa 4
- Etapa 5
- Etapa 6
- Etapa 7
- Etapa 8
- Etapa 9
- Etapa 10
- Etapa 11
- Etapa 12
- Etapa 13
- Etapa 14
- Etapa 15
- Etapa 16
- Etapa 17
- Etapa 18
- Etapa 19
- Etapa 20
- Etapa 21
- Etapa 22
- Etapa 23
- Etapa 24
- Etapa 25
- Etapa 26
- Etapa 27
- Etapa 28
- Etapa 29
- Etapa 30
Liga 1 - Etapa 30
Vineri, 8 mar 2024 | ||
FC CFR 1907 Cluj | 1 | |
AFC Hermannstadt | 0 | |
DINAMO Bucuresti | 1 | |
UTA Arad | 0 | |
FC PETROLUL | 1 | |
SEPSI OSK | 2 | |
FC Voluntari | 0 | |
FC Universitatea Cluj | 0 | |
FC Botosani | 0 | |
FC FARUL Constanta | 0 | |
Sâmbătă, 9 mar 2024 | ||
FC RAPID 1923 | 4 | |
FCSB | 0 | |
Duminică, 10 mar 2024 | ||
FCU 1948 | 1 | |
Universitatea Craiova | 2 | |
Luni, 11 mar 2024 | ||
SC OTELUL Galati | 1 | |
POLI Iasi | 1 |
Clasament Liga 1 - Etapa 30
MJ | V | E | Î | GM | GP | Formă | G | P | ||||
1 | FCSB | 30 | 19 | 7 | 4 | 53 | 28 | Î V V V E | 25 | 64 | ||
2 | FC RAPID 1923 | 30 | 15 | 10 | 5 | 55 | 32 | V E V Î V | 23 | 55 | ||
3 | FC CFR 1907 CLUJ | 30 | 15 | 8 | 7 | 54 | 29 | V E E V V | 25 | 53 | ||
4 | UNIVERSITATEA CRAIOVA | 30 | 13 | 10 | 7 | 47 | 38 | V E V V E | 9 | 49 | ||
5 | FC FARUL CONSTANTA | 30 | 11 | 10 | 9 | 37 | 38 | E E Î E V | -1 | 43 | ||
6 | SEPSI OSK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | 34 | V V V E Î | 9 | 43 | ||
7 | FC UNIVERSITATEA CLUJ | 30 | 10 | 12 | 8 | 35 | 38 | E V V E E | -3 | 42 | ||
8 | UTA ARAD | 30 | 10 | 10 | 10 | 36 | 43 | Î V Î V V | -7 | 40 | ||
9 | AFC HERMANNSTADT | 30 | 9 | 13 | 8 | 36 | 31 | Î V Î V Î | 5 | 40 | ||
10 | FC PETROLUL | 30 | 7 | 14 | 9 | 29 | 32 | Î Î Î Î V | -3 | 35 | ||
11 | SC OTELUL GALATI | 30 | 6 | 16 | 8 | 31 | 36 | E Î E E Î | -5 | 34 | ||
12 | POLI IASI | 30 | 7 | 12 | 11 | 33 | 44 | E E E V Î | -11 | 33 | ||
13 | FCU 1948 CRAIOVA | 30 | 9 | 4 | 17 | 43 | 50 | Î Î E Î Î | -7 | 31 | ||
14 | DINAMO BUCURESTI | 30 | 8 | 5 | 17 | 22 | 41 | V E V Î V | -19 | 29 | ||
15 | FC VOLUNTARI | 30 | 6 | 10 | 14 | 31 | 49 | E Î Î Î Î | -18 | 28 | ||
16 | FC BOTOSANI | 30 | 3 | 12 | 15 | 30 | 52 | E Î Î Î E | -22 | 21 |
Locurile 1-6 intră în play-off (tur-retur, in total 10 etape).
Locurile 7-16 vor continua în play-out (manșă unică, in total 9 etape).
Locul 1 din play-off participă în Liga Campionilor, iar locul 2 și 3 din play-off în Europa Conference League.
Locul 3 din play-off va juca baraj cu caștigatoarea barajului dintre locurile 1 si 2 din play-out pentru un loc în Europa Conference League.
Locurile 9 si 10 din play-out retrogradează direct. Locurile retrogradabile 7/8 din play-out joacă baraj cu locurile 3/4 din Liga 2.
* Echipă penalizată cu 22 puncte.